Duben 2017

Interaktivní učebnice Fraus

9. dubna 2017 v 23:09 | Matt |  Ostatní
Dnes bych ráda napsala krátké zhodnocení interaktivních učebnic, které si můžeme zakoupit pro všechny možné předměty. Jsou vytvořeny pod nakladtelstvím Fraus. K dostání je jak učitelská a žákovská licence, tak školní multilicence, která zahrnuje obě licence a je možné je využívat při výuce i při domácí přípravě.

Měla jsem tu možnost s nimi již pracovat v reálu na praxi na prvním stupni základndí školy a musím říct, že jsem s nimi byla velice spokojená. Tyto učebnice mohou oživit výuku, pro žáky bude zajímavější doplňovat do PC, nebo tabletů, než do tištěné verze. Musíme mít ale ve škole vhodné vybavení. Kniha je kromě textů doplněna spoustou odkazů, úryvků, videí, obrázků apod.

V češtině bych využila intertaktivní učebnice spíše pro výuku mluvnice. V literatuře bych spíše upřednostňovala tištěnou verzi učebnice a knihy. Interaktivní bych využila pouze při pouštění doplňkového materiálu.
Usmívající se

Knihy jsou vytvářené podle platného RVP, takže mohou být vhodnným materiálem především pro začínající učitele, ale jsou vhodné pro všechny.